Логін: Пароль: Реєстрація |

 1. Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за заборону серіалу «Свати»

  image
  Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за заборону серіалу «Свати»
 2. Радянських артистів звинуватили в роботі на КДБ

  image
  Радянських артистів звинуватили в роботі на КДБ
 3. Помер відомий радянський художник

  image
  Помер відомий радянський художник
 4. Український шоумен потрапив в «чорний список» сайту «Миротворець»

  image
  Український шоумен потрапив в «чорний список» сайту «Миротворець»
 5. Український артист виступив проти заборони російських фільмів

  image
  Український артист виступив проти заборони російських фільмів
 6. Помер відомий радянський лінгвіст

  image
  Помер відомий радянський лінгвіст
Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за заборону серіалу «Свати»

Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за

Телекомпанія "1+1" подала позов до Міністерства культури України та Держагентство з питань кіно (Держкіно) у зв'язку із...
загрузка...
Різдвяні пісні за 500 років зібрали в одному відео

Різдвяні пісні за 500 років зібрали в одному відео

Музикант і саунд-інженер Лорд Винетейро зробив добірку традиційних різдвяних мелодій, написаних з XVI до XXI століття....
Новини від kinoafisha.ua та tvgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
Продаж квитків в кінотеатр Cinema Citi
Категорія: Аналітика | Опубліковано: 12-04-2013, 01:48

Який же реальний обсяг ринку мистецтва у світі?


Часто виникає запитання - який же реальний обсяг ринку мистецтва? Продавці, крім публічних компаній і аукціонів, люблять тишу, тому однозначної відповіді в найближчому майбутньому не буде. Ми покладаємося лише на оцінки, а тут все як завжди - скільки аналітиків, стільки й думок.

У нещодавно опублікованих звітах про становище арт-ринку в 2012 році цифри різняться. Наприклад, у річному звіті французького сайту Artprice весь світовий аукціонний ринок (без галерейних та приватних продажів) оцінюється в 12,269 мільярда доларів. Це без урахування комісійних зборів аукціонних будинків - так званих Buyer's Premium (BP), які зазвичай дуже солідні. Але навіть якщо додати до цифри Artprice величину усередненого BP (округлено 20%), то отримані 15 мільярдів доларів все одно не зрівняються з даними, що приводяться в звіті нідерландського антикварного ярмарку TEFAF. Аналітик TEFAF Клер МакЕндрю оцінює не тільки аукціонний ринок, але і ринок первинних галерейних продажів. За її підрахунками, у 2012 році світовий оборот арт-ринку склав 43 мільярди євро (56 мільярдів доларів). З них на ринок приватних продажів припадає 52%, або 22,2 мільярда євро (29 мільярдів доларів). Значить, аукціонному ринку залишаються 48% і 20,8 мільярда євро (27 мільярдів доларів) - майже вдвічі більше, ніж нарахував Artprice.

Але й зі статистикою TEFAF аналітики готові посперечатися. На думку нью-йоркського юриста в галузі мистецтва Майкла Маккалоу (Michael McCollough), Клер МакЕндрю сильно недооцінює ринок приватних продажів. Це не співвідношення 52% до 48%. Ринок приватних угод як мінімум удвічі більший, ніж аукціонний ринок, - вважає колишній консультант Sotheby's Маккалоу. Тобто якщо обсяг аукціонного ринку в 2012 році дорівнював 27 мільярдам доларів, то обсяг галерейних продажів становив 54 мільярди доларів, а значить, загальний обсяг арт-ринку досяг 81 мільярдів доларів.

Маккалоу вважає, що вторинний (аукціонний) ринок не може бути рівним за обсягом ринку первинного (галерейного). Якби це було так, мистецтво зовсім не затримувалося б на стінах, а йшло б на перепродаж мало не відразу після первинної покупки в галереї. Ідея не позбавлена ​​логіки, але є в ній істотна проблема. Маккалоу не враховує, що ринок вторинних продажів підживлюється новими роботами вже не один десяток років. Скажімо, якщо художники виробляють і продають умовно тисячу робіт щорічно протягом 150 років, то загальна кількість створених ними за 150 років робіт складе 150 тисяч. Припустимо, що третина від цієї кількості за довгі роки загубилася, знищена, зіпсована, але навіть ті, які залишилися 100 тисяч робіт - це дуже багато. І якщо припустити, що за рік на вторинний ринок потрапляє хоча б кожна сота робота, то ось вам і тисяча робіт на відкритих торгах, тобто стільки ж, скільки з'являється на первинному галерейному ринку.

Але навіть якщо Маккалоу і не у всьому правий, своєю критикою він торкнувся цікаву тему - наскільки об'єктивні ті чи інші статистичні підрахунки щодо ринку мистецтва? Клер МакЕндрю розповіла трохи про свої методи підрахунку кореспондентам Artinfo. Аналітик опитує близько 7000 дилерів, робить ставку на тих, хто гірше представлений у цій вибірці (це, як правило, або занадто скромні дрібні дилери, які не перебувають у дилерських асоціаціях, або занадто відомі дилери, які не захотіли надавати відомості про свої продажах), і на цій підставі малює більш-менш реалістичну картину ринку.
(голосів:1)


Схожі статті

75 мільйонів гривень на розвиток культури і туризму в Запоріжжі

75 мільйонів гривень на розвиток культури і туризму в Запоріжжі

В час, коли напрямки економіки протягом багатьох років...
Рукописний вірш Шарлотти Бронте продали за 140 тисяч доларів

Рукописний вірш Шарлотти Бронте продали за 140 тисяч доларів

У четвер, 11 квітня з-під молотка пішов ще один вірш...
В Україні не застрахована жодна колекція творів мистецтва

В Україні не застрахована жодна колекція творів мистецтва

За запевненням учасників арт-ринку, жодна колекція творів...
В Україні знімуть 10 повнометражних фільмів у 2014 році і 20 - в 2016-му

В Україні знімуть 10 повнометражних фільмів у 2014 році і 20 - в 2016-му

В амбітних планах Української кіноассоціаціі отримувати...
Картину Пабло Пікассо «Сон» купили за 155 мільйонів доларів

Картину Пабло Пікассо «Сон» купили за 155 мільйонів доларів

Картину «Сон» Пабло Пікассо купили за 155 мільйонів...
Найдорожчому малюнку заборонили залишати Великобританію

Найдорожчому малюнку заборонили залишати Великобританію

Британські власті наклали тимчасову заборону на вивезення...
Коментарі
Ми в соцмережах
Vkontakte Twitter Google Plus Facebook Livejournal

загрузка...