Логін: Пароль: Реєстрація |

 1. Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за заборону серіалу «Свати»

  image
  Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за заборону серіалу «Свати»
 2. Радянських артистів звинуватили в роботі на КДБ

  image
  Радянських артистів звинуватили в роботі на КДБ
 3. Помер відомий радянський художник

  image
  Помер відомий радянський художник
 4. Український шоумен потрапив в «чорний список» сайту «Миротворець»

  image
  Український шоумен потрапив в «чорний список» сайту «Миротворець»
 5. Український артист виступив проти заборони російських фільмів

  image
  Український артист виступив проти заборони російських фільмів
 6. Помер відомий радянський лінгвіст

  image
  Помер відомий радянський лінгвіст
Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за заборону серіалу «Свати»

Канал «1+1» подав у суд на Мінкультури за

Телекомпанія "1+1" подала позов до Міністерства культури України та Держагентство з питань кіно (Держкіно) у зв'язку із...
загрузка...
Різдвяні пісні за 500 років зібрали в одному відео

Різдвяні пісні за 500 років зібрали в одному відео

Музикант і саунд-інженер Лорд Винетейро зробив добірку традиційних різдвяних мелодій, написаних з XVI до XXI століття....
Новини від kinoafisha.ua та tvgid.ua
Загрузка...
Загрузка...
Продаж квитків в кінотеатр Cinema Citi
Категорія: Персоналії | Опубліковано: 9-04-2013, 16:50

Олесь Санін - Кіно душі козачої


Сьогодні сучасне обличчя українського кінематографа (хоча, як ми знаємо, Довженко вічний і живий по даний час) - Олесь Санін, який у 2003 році нагороджений премією імені Олександра Довженка за фільм "Мамай", перший український режисер номінований на Оскар.

Кращий директор лірики, кращий лірик директорів.


Олесь Санін народився в Камінь-Каширську на Волині в 1972 році, щоб ми могли включити його представників молодого українського кіно. Він здобув освіту в Державному інституті театру Івана Карпенка-Карого в Києві, Україна, в 1993 році закінчив акторський факультет, але не вичерпав свій інтерес до театру і в 1998 році, він був вже режисером. Акторську майстерністю Саніна можна побачити у фільмі знятому Олесем Янчуком "Атентат - Осіннє вбивство у Мюнхені", який розповідає про історію вбивства Степана Бандери. Він також знявся у своєму знаменитому фільмі "Мамай".

Його пригоди розпочалися, коли розпочалися документальні і короткометражні фільми, від яких не відмовлявся, щоб піклуватися про художні фільми. Його досягнення складає більше 10 документальних фільмів, зокрема, про лемків, гуцулів та єврейську культуру. Варто також відзначити фільм "День сьомий", який представляє помаранчеву революцію. Санін боявся, що ця тема нікого не зацікавить, переконали його тільки інтерв'ю з військовими - учасниками подій. "Це – не телерепортаж, не журналістське розслідування, не панегірик чинній владі. «День сьомий» – документальний фільм того дня, який сколихнув Україну", – розмірковує режисер Олесь Санін. "В Україні сталося дві революції – одна у владі, інша – в наших душах", - підсумував Олесь Санін.

Санін не обмежує свої інтереси тільки на фільмах, молода людина заробляє створенням музичних інструментів, вміння, яке успадкував від свого діда. Від нього багато людей також навчилися грати на інструментах.

Три крові братів від тяжкої втечі, два гонщики, три траси...


Найбільше досягнення на сьогоднішній день Олеся Саніна фільм "Мамай". Він також є першим директором фільму. Як говорить автор: "Мамай" є результатом мого дослідження та досягнення за останні 10 років, час свідомої, активної творчості... Саме з цим фільмом, я намагаюся знайти реальний код, символи, мову, які повиннні бути зрозумілі сучасним людям . Художня мова, мова мистецтва. Ця мова має бути такою, щоб стало ясно - фільм потрібно було знімати тільки в Україні, сюжет якої побудований на українській системи символів, образів і культури. Я хочу, щоб українці були горді собою. І саме тому я знімаю "Мамая". Ці припущення можуть повною мірою реалізувати Творця. Він створив поетичне кіно, де глядачеві більше, ніж слово, яке не так багато, говорить живопис, музика і настрій. Заслуговують похвали великі фотографії, зроблені оператором Сергієм Михальчуком. Це ще один фільм, який показує любов режисера, захват кобзарськими традиціями над старими думами, які несуть в собі глибоке повідомлення".

Історія, згідно з припущенням, опирається на українській культурі і символах, а чи може бути шось більш українським ніж розповідь про козаків? Історія складається з трьох рівноправних історій. Перша з них в своїй основі містить думу "Втеча трьох братів з Азову", три брати козаки втікають з турецької неволі, наймолодший з них не має коня, втікає пішки, через те його покидають брати на вірну смерть. Друга історія спирається на татарську легенду про загублену Золоту колиску, про мусульманських воїнів, які доганяють злодіїв, щоб відібрати вкрадене. Третя авторська істрорія Саніна - любовна історія про наймолодшого брата, якого рятує татарська жінка. Ці три історії переплітаються в одну думу співану кобзарем. Це новий і дуже сучасний погляд на історичне кіно.

Не дивує популярність фільму, як і нагороди які він отримав. Фільм також дає відповідть на питання, яким повинне бути українське кіно, звертаючись до старих традицій українського поетичного кіно.

Квіти мають очі


Історична тема також з'являється в останньому фільмі Саніна, прем'єра якого очікується в липні 2013 року. "Поводир, або Квіти Мають Очі" розповідає історію про маленького американського хлопчика, який являє собою провідника сліпого кобзаря. Дія відбувається на початку тридцятих років у СРСР. Хлопчик після втрати батька мандрує разом з музикантом по всій Україні. Ідея фільму прийшла, коли сам режисер, навідавши сліпих, помітив, як їх невидющі очі відчувають все, від води до сонця. Ми бачимо, що сліпа людина може мати більш широкий кругозір і більш реалістичний погляд на те, що твориться в світі, ніж той, хто має очі. Сліпий кобзар знає, з якого боку сходить сонце.

Ідея фільму прийшла кілька років тому, сценарієм був роман, написаний режисером. Його метою було відіграти важливу роль актор з українським походженням Джека Паланса(справжнє ім'я Володимир Паланік), але на жаль, він помер ще до втілення цього плану в реальність. В ролі кобзаря виступає Станіслав Боклан. Епізодичні ролі в фільмі грає українська співачка Джамала і письменник Олександр Ірванець.

А від Олеся Саніна любителі чекають наступної партії доброго українського художнього кіно.
(голосів:5)Олесь Санін


Схожі статті

Стереотипи і реальність польсько-українських відносин

Стереотипи і реальність польсько-українських відносин

На одному з польських сайтів, котрі висвітлюють українську...
В Україні знімуть 10 повнометражних фільмів у 2014 році і 20 - в 2016-му

В Україні знімуть 10 повнометражних фільмів у 2014 році і 20 - в 2016-му

В амбітних планах Української кіноассоціаціі отримувати...
Картину Пабло Пікассо «Сон» купили за 155 мільйонів доларів

Картину Пабло Пікассо «Сон» купили за 155 мільйонів доларів

Картину «Сон» Пабло Пікассо купили за 155 мільйонів...
Тиждень австрійського кіно представляє найрезонансніші фільми

Тиждень австрійського кіно представляє найрезонансніші фільми

Компанія «Артхаус Трафік» та Австрійський культурний форум...
До Харкова переїжджає кінофестиваль «Harper's Bazaar, я люблю тебе!»

До Харкова переїжджає кінофестиваль «Harper's Bazaar, я люблю тебе!»

11 квітня в Харкові стартує четвертий завершальний етап...
Проект

Проект "Росія-10": мільйон зізнань у коханні

Вже більше мільйона голосів росіян отримав проект-конкурс...
Коментарі
Ми в соцмережах
Vkontakte Twitter Google Plus Facebook Livejournal

загрузка...